روش اجرای ساختمان های بتن مسلح با قالب عایق ماندگار مسطح عمودی

روش اجرای ساختمان های بتن مسلح با قالب عایق ماندگار مسطح عمودی

شیوه اجرای قالب عایق ماندگار مسطح عمودی به عنوان زیر مجموعه ای از سیستم قالب ماندگار ICF محسوب می شود. در این روش (قالب عایق ماندگار مسطح عمودی)، خرپاهای ویراندل ساخته شده از فولاد گالوانیزه، عمود بر راستای دیوار و با استفاده از اتصالات درجا به وسیله ناودانی های ساخته شده از فولادهای گالوانیزه به شالوده متصل می شوند. پس از آن قالب های ماندگار از جنس PVC به شکل نوارهای نسبتاً نازک بریده می شوند و به صورت کشوئی در دو طرف محور دیوار و در فاصله محاسبه شده برای دیوار به صورت دستی در محل خود قرار گرفته و به خرپاها بسته می شوند. آرماتورهای افقی نیز روی اضلاع افقی خرپای و براندل قرار گرفته و به آن بسته می شوند.

لازم بذکر است که سازه حاصل از روش قالب عایق ماندگار مسطح عمودی ، از نوع دیوار باربر بتن مسلح بوده و با شرط رعایت ضوابط مربوط به اتصالات عناصر سازه ای به یکدیگر، در شرایط شکل پذیری متنوعی قابل اجرا است.

لایه پلی استایرن دو طرف علاوه بر اینکه به عنوان قالب ماندگار بتن عمل می کند، به عنوان عایق صوت و حرارت نیز محسوب می شود. حال آنکه خطر بروز آتش سوزی و انتقال و گسترش آتش در این سیستم به عنوان عامل محدود کننده محسوب می شود. به همین دلیل، علت اصلی اعمال محدودیت در ارتفاع و تعداد طبقات این سیستم، نوع پوشش اعمال شده روی لایه های پلی استایرن و محافظت آنها در برابر آتش می باشد. همچنین تامین ضوابط مربوط به شکل پذیری متوسط و ویژه می بایست در اتصالات ارائه شده لحاظ شود.

سیستم قالب عایق ماندگار مسطح عمودی ، در زمینه های سازه، زلزله، انرژی، حریق و آکوستیک در این مرکز مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفته و کاربرد آن در حیطه الزامات تدوین شده، مجاز است.

گچ سبک دستی دیرگیر
ماستیک
گچ ساتن
گچ سیوا
فهرست
error: این محتوا تحت حفاظت است