گچ

تجهیزات تاسیساتی ساختمان

دستگاه ضد رسوب الکترونیکی

فناوری رسوب آب یکی از مهمترین عوامل فرسایش و خوردگی تأسیسات حرارتی و برودتی ساختمان های مسکونی و عمومی است. سالیانه میلیاردها تومان تجهیزات فلزی تأسیسات نظیر بویلرها، مبدل ها، کندانسورها، اواپراتور، شیرآلات، لوله ها، رادیاتورها و… به علت خوردگی و پوسیدگی اسقاط شده و هزینه سنگینی را به مصرف کننده گان تحمیل می کند.

در کنار خسارت خوردگی فلزی که ناشی از رسوب گرفتگی است، مقدار قابل توجهی انرژی گاز، برق و یا نفت گاز به دلیل عدم تبادل حرارت، هدر می رود. تشکیل رسوب در تمامی اجزای داخلی تأسیسات، تبادل حرارت را مختل کرده و راندمان تأسیسات را کاهش می دهد.

این پدیده که شاید یکی از بزرگترین عوامل اتلاف انرژی در خانه های مسکونی و ساختمان ها است، موجب نارضایتی مصرف کنندگان نیز می شود، زیرا رسوب آب باعث کاهش ظرفیت اسمی تأسیسات شده و به سرعت توانایی تجهیزات را کاهش می دهد. انسداد لوله ها، کانال ها و مجراهای تأسیسات در اثر رسوب، مدیران ساختمان ها را ناچار به اسید شویی رسوب آب می کند که در جریان اسیدشویی پدیده خوردگی فلزات تشدید شده، هزینه های سنگین به سیستم تحمیل می شود و مصرف کنندگان برای چند روز از خدمات تأسیسات بی بهره می شوند همچنین، مواد اسیدی حاوی رسوب نیز از طریق چاه ها وارد منابع زیر زمینی آب می شوند و این منابع حیاتی را که امروزه یکی از مهمترین  منابع تأمین آب شرب شهرها هستند، آلوده می سازند.

بنابراین استفاده از فناوری ضد رسوب الکترونیکی در تأسیسات، علاوه بر جلوگیری از بروز خسارت های سنگین مالی، موجب افزایش رفاه افراد و حفاظت محیط زیست از آلودگی های اسیدی می شود.

این فناوری در مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن بررسی و مورد تأیید قرار گرفت. در استفاده از این فناوری لازم است رعایت کلیه مقررات ملی کشور مدنظر قرار گیرد.


سیستم کنترل کولرآبی

فناوری تنظیم مدت زمان بهره گیری از وسایل برقی یکی از راه حل های قابل توجه برای صرفه جویی در مصرف انرژی است. سیستم کنترل کولر آبی سیستمی است که می توان با به کارگیری حافظه و سیستم زمان بندی، نسبت به خاموش و روشن کردن کولر اقدام نماید. این سیستم به این منظور قابل توجه است که در ساعات اولیه صبح، نیاز به کولر عمدتاً منتفی است و وجود یک تایمر براب خاموش کردن آن، حجم برق مصرفی را در آن ساعت از روز کاهش می دهد. همچنین، از بروز سرماخوردگی های صبحگاهی نیز جلوگیری می کند.


هواکش خودکار پدیده

فناوری هواکش خودکار پدیده با امکان نصب بر روی لوله های تهویه در بام و با استفاده از انرژی باد و پدیده Sepration، مکشی در حد فن های نمره ده ایجاد می کند. این هواکش با ویژگی هایی از قبیل:

بدون صدا بودن، دارا بودن مکش قوی، جلوگیری از ورورد برف و باران، عدم نیاز به برق، نصب سریع و آسان، کارایی در سرعت های بسیار کم باد، مقاوم بودن در برابر آفتاب، قابلیت دمش هوا به داخل و هزینه کمتر، رقیب قابل توجهی برای فن محسوب می شود. این محصول که به عنوان یک اختراع به ثبت رسیده، پس از بررسی های به عمل آمده و با توجه به دارا بودن پتانسیل لازم برای استفاده در ساختمان، مورد تأیید این مرکز قرار گرفته است.


مسدود کننده دریچه کولر از جنس فوم پلی اتیلن

” مسدود کننده دریچه کولر از جنس فوم پلی اتیلن”، با قرار گرفتن بر روی دریچه های کولر، در کاهش میزان تعویض هوا از طریق دریچه های کولر در فصول سرد سال تأثیر قابل ملاحظه ای ایجاد می کند و لذا باعث کاهش مصرف انرژی در ساختمان می گردد.

این پوشش علی رغم قابلیت نصب و تعویض آسان و امکان استفاده مجدد آن، تحت فشارهای معمول، از دریچه جدا نمی شود و قابل انطباق با ابعاد مختلف دریچه های متداول است.


الزامات مسدود کننده دریچه کولر از جنس فوم پلی اتیلن
  • در موقع اتصال باید از موادی استفاده شود که جداشدگی کلی و جزیی در این نوع پوشش بوجود نیاید.
  • با توجه به تنوع شکل های ظاهری و جنس دریچه های کولر، باید این نوع پوشش دقیقاً با توجه به اندازه های موجود درمصالح ساختمانی ایران و جنس آنها تولید گردد.
  • به منظور کارایی در فصول مختلف و اندازه های مختلف فضا، باید قابلیت کنترل میزان ورود هوا از دریچه کولر فراهم گردد.
  • به دلیل نصب در فضاهای داخلی و ارتباط با هوای مورد استنشاق انسان، باید قابل شستشو و بهداشتی باشد و گرد و خاک و دوده به راحتی قابل زدودن باشد.
  • کاربرد آسان و بدون تمهیدات ویژه توسط کاربران ساختمان ها بادی تأمین گردد.
  • اخذ گواهینامه فنی برای محصول تولیدی، پس از راه اندازی خط تولید کارخانه، از مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن الزامی است.
گچ پلیمری
خرید آنلاین گچ
گچ گیپتون
فهرست
error: این محتوا تحت حفاظت است