مواد و مصالح ساخت و ساز خشک

مواد و مصالح جانبی در سیستم های ساخت و ساز خشک

در استفاده و بکارگیری مصالح ساختمانی همچون گچ برگ، صفحات روکشدار گچی، تایل گچی پیش ساخته و سایر ملزومات گچ سیستم های ساخت و ساز خشک، نیاز به مواد و تجهیزاتی داریم که با استفاده از آن ها بتوانیم این محصولات را در ساختمان بکار گیریم. در ادامه به بررسی برخی از این مواد و مصالح جانبی ساخت و ساز خشک خواهیم پرداخت.


بولت پروانه ای

بولت پروانه ای یکی از اجزای اصلی در اجرای صفحات گچ از بخش‌های ساخت و ساز به روش خشک می‌باشد. این قطعه یک راه حل مناسب برای نصب قطعات با وزن کم بر روی صفحات روکشدار گچی میباشد. این پیچ خودکار بارها را تا وزن ۱۵ کیلوگرم تحمل میکند.


نوار درزگیر

از نوارهای درزگیر جهت مسطح کردن درزها و جلوگیری از هرگونه ترک پس از مرحله نصب استفاده میشود. این نوار دارای انواع مختلف مانند فایبرگلاس ، کاغذی ، فایبرگلاس توری پست چسب دار میباشد. نوار درزگیر مناسب جهت محل هایی که دارای حریق میباشد نوار از نوع فایبرگلاس میباشد.


کرنر بید کاغذی

این نوار شامل یک نوار کاغذی و دو ردیف نوار فلزی بر روی آن است و جهت کنج های محدب و مقعر استفاده میشود این نوار علاوه بر حفاظت لبه ها کنج هایی با سطح یکنواخت و در یک راستا ایجاد میکند. عرض این نوار حدود ۵۰ میلیمتر میباشد.


نوار عایق

نوار عایق پشت چسب دار بوده و دارای عرضی معادل ۵۰ تا ۱۰۰ میلیمتر میباشد.

این نوار به زیر رانر فلزی چسبیده و به منظور  بهبود عملکرد آکوستیکی دیوارهای جداکننده به کار می رود.


پیچ

در هنگام نصب گچ برگ در برخی مواقع با شرایطی موجه می‌شویم که امکان استفاده از میخ و میخ پرچ برای نصب آن وجود ندارد و به ناچار مجبوریم برای نصب این محصول از پیچ استفاده کنیم. این پیچ‌ها با توجه به نوع و جنس گچ برگ و ضخامت آن متفاوت هستند و هریک دارای کاربرد خاص می‌باشند که باید با در نظر گرفتن تمام شرایط انتخاب گردند.

گچ سبک دستی دیرگیر
ماستیک
گچ ساتن
گچ سیوا
فهرست
error: این محتوا تحت حفاظت است