چسب بتن

چسب بتن چیست؟

چسب بتن پلیمر امولوسیونی است که مقاومت کششی، خمشی و دوام بتن را افزایش می دهد. ولی مهمترین خاصیت چسب بتن افزایش چسبندگی بتن است.

این چسب از افزودنی های بتن است که امروزه در صنعت ساختمان کاربرد فراوانی یافته است اغلب این چسب ها بدون نیاز به افزودن آب، کاملاً هموژن بوده و مقاومت کششی، خمشی و همچنین دوام بتن، گچ و آهک را بالا می برند.

مهمترین خاصیت این کالا ، افزایش چسبندگی بتن است.

کاربرد اصلی آن، در پروژه های تعمیراتی است، زیرا میزان چسبندگی بتن به سطح قدیمی را به مقدار قابل توجهی افزایش می دهد. اگر سازه های بتنی دچار آسیب دیدگی سطحی و عمقی شده باشند با این نوع چسبها می توان آنها را ترمیم نمود.

این ویژگی های این کالا، هنگام نما سازی بر روی بتن قدیمی نیز کاربرد دارد و از نفوذ آب جلوگیری کرده و از این جهت برای آب بندی بتن بکار می رود. برای آب بند کردن منابع، استخر های بتنی، ترمیم آسیب دیدگی کانالهای آب، کف سالنهای صنعتی، باند فرودگاهها، سدها، پایه پلها و ستونها می توان از این چسب استفاده کرد.

از خصوصیات دیگر این محصول نوین جلوگیری از ایجاد ترک در بتن و تبله کردن و افزایش عمر سازه های بتنی می باشد.

برای استفاده از این کالا، باید آن را با آب مخلوط و رقیق کرد و سپس با شن و ماسه و سیمان مخلوط می کنند. هر چقدر ضخامت بتن کمتر باشد و یا نیروی بیشتری بر آن وارد شود ، مصرف چسب بتن بیشتر می شود. در این حالت لازم است قبل از چسباندن ملات جدید، یک لایه محلول چسب بتنی به سطح زیرین مالیده شود.

از انواع این چسب ها برای افرایش چسبندگی بتنهای ساختمانی استفاده می شود، مخصوصا” یکی از کاربردهای ویژه این چسب در پروژه های تعمیراتی ساختمان های بتنی می باشد.


کاربرد اصلی

کاربرد اصلی این کالا در پروژه های تعمیراتی است، زیرا میزان چسبندگی بتن به سطح قدیمی را به مقدار قابل توجهی افزایش می دهد . اگر سازه های بتنی دچار آسیب دیدگی سطحی و عمقی شده باشند با چسب بتن می توان آنها را ترمیم نمود. این ویژگی های دیگر این چسب این است که، هنگام نما سازی بر روی بتن قدیمی نیز کاربرد دارد.

این چسب از نفوذ آب جلوگیری کرده و از این جهت برای آب بندی بتن بکار می رود. برای آب بند کردن منابع، استخر های بتنی، ترمیم آسیب دیدگی کانالهای آب، کف سالنهای صنعتی، باند فرودگاهها، سدها، پایه پل ها و ستون ها می توان از چسب بتن استفاده کرد .

از خصوصیات دیگر این کالا جلوگیری از ایجاد ترک در بتن و تبله کردن و افزایش عمر سازه های بتنی می باشد.

برای استفاده از این کالا آن را با آب مخلوط و رقیق کرده و سپس با شن و ماسه و سیمان مخلوط می کنند . هر چقدر ضخامت بتن کمتر باشد و یا نیروی بیشتری بر آن وارد شود ، مصرف این چسب بیشتر می شود . در این حالت لازم است قبل از چسباندن ملات جدید، یک لایه محلول آماده شده چسب های بتن به سطح زیرین مالیده شود.

این کالا یکی از مصالح نوین ساختمانی است که کاربردهای بسیار فراوانی دارد.

نکته مهمی که در استفاده از این محصول باید مدنظر قرار داد این است که زمان نگهداری این چسب تا شش ماه بوده و باید به دور از گرماى شدید و یخ زدگى نگهداری شود.

از دیگر ویژگی های این محصول میتوان گفت موجب افزایش مقاومت خمشی بتن را تا حداکثر ۵۰% می شود همچنین با استفاده از آن و افزایش چسبندگی بتنها و مقاومت سایشی بتن نیر بالا می برد، همچنین با افزودن این چسب بتن و کاهش نفوذ آب و مواد شیمیایی و افزایش مقاومت تأثیر چشم گیری در مقابل یخبندان و یخ زدن بتن و ملات دارد هم چنین این افرودنی بتن (چسب بتن) تأثیر چشم گیری در افزایش مقاومت محصولات سیمانی در محیط های قلیائی و در مناطق شدید مرطوب دارد لازم به ذکر است که این کالا هیچ گونه خورندگی بر روی میلگرد ببوجود نمی آورد.


ویژگی و بهترین مزایای

 • افزایش چسبندگی
 • بهبود انعطاف پذیری
 • مقاومت شیمیایی
 • پایداری در برابر ضربه و تغییرات دما
 • آب بندی
 • با صرفه
 • ترمیم آسیب دیدگی های سطحی
 • کمک به نماسازی در سازه های بتنی که سطح آنها از بین رفته
 • افزایش خاصیت چسبندگی ملات و دوغاب ها
 • افزایش پایداری و دوام بتن
 • غیرسمی
گچ سبک دستی دیرگیر
ماستیک
گچ ساتن
گچ سیوا
فهرست
error: این محتوا تحت حفاظت است