پانل دیواری Rail–Wall

پانل پیش ساخته ریل وال

پانل پیش ساخته ریل وال یک نوع پانل پیش ساخته برای اجرای دیوارهای ساختمان است که با استفاده از نوعی بتن سبک و مقاوم پرلیتی تولید می‌شود.

پانل پیش ساخته ریل وال

پانل های پیش ساخته دیواری Rail – Wall از جنس بتن پرلیتی

پرلیت نوعی سنگ سیلیکونی حاصل از گدازه‌های آتشفشانی است که به دلیل چگالی کم، رسانایی ضعیف، خنثی بودن، غیر قابل احتراق بودن، سختی کم، درخشندگی خوب، قابلیت جذب و مقاومت، در صنایع مختلف به کار می رود.

از مهمترین کاربردهای پرلیت فرآوری شده می توان در مصالح ساختمانی به صورت قطعات پیش ساخته اشاره نمود. بیشتر مصارف پرلیت در حالت منبسط شده آن می باشد ولی در بعضی مواقع از پرلیت خام نیز استفاده می‌شود.

برای آشنایی بیشتر با خواص پرلیت می‌توانید مقاله پرلیت چیست؟ را مطالعه کنید.

تولید پانل پیش ساخته ریل وال

پانل پیش ساخته ریل وال دیواری از دو جداره از جنس بتن پرلیتی با عرض حدود ۴۰ سانتی متر و طول حدود ۲۸۰ سانتی متر تشکیل شده است که توسط قطعاتی به نام میان بند فاصله گذاری شده و با پیچ به یکدیگر متصل می شوند که پس از نازک کاری اثر پیچ ها حذف خواهد شد.

فاصله جداره ها می تواند با عایق مناسبی جهت صوت و انرژی پر شود و فضایی را جهت عبور تأسیسات در اختیار قرار می دهد. وزن هر ی ک از جداره ها حداکثر ۵۰ کیلو گرم است.  جداره ها می توانند  به صورت تخت یا انعطاف پذیر با شند که شکلی زیبا جهت معماری داخلی بدست می دهد.

نصب

هنگام نصب پنل ها، در محل اتصال به اسکلت و سقف، یک  فضای خالی در نظر گرفته شده که با مواد انعطاف پذیر پر می شود تا هنگام زلزله بر روی این پانل ها کاهش یابد.

 این پانل ها در مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن مورد ارزیابی قرار گرفته و کاربرد آن در حیطه الزامات ارائه شده مجاز است.

الزامات پانل های پیش ساخته Rail – Wall

  1. استفاده از این پانل ها به عنوان جدا کننده های داخلی ساختمان ها به شرط رعایت کلیه الزامات زیر بلامانع است.
  2. رعایت مشخصات بتن پرلیتی مطابق استاندارد های بین المللی الزامی است.
  3. در نصب و اجرا، این پانل جهت  تحمل بارهای حین اجرا کنترل شود.
  4. اتصال این دیوارهای غیر باربر به سیستم سازه ای باید به نحوی باشد که ضمن تامین پایداری آنها در برابر بارهای وارده، از اندرکنش انها و سازه اصلی تا حد امکان جلوگیری شود.
  5. کنترل پایداریدیوارهای غیر باربر  در مقایل نیروی زلزله ناشی از جرم  دیوار، مطابق استاندارد ۲۸۰۰ ایران  انجام شود.
  6. حداکثر ارتفاع خالص مجاز دیوارهای غیر بابر ۲/۳ متر می باشد.
  7. کلیه مصالح و اجزاء در این سیستم اعم از معماری و سازه ای از  حیث دوام، زیست محیطی و غیره باید بر مبنای مقررات ملی ساختمان ایران و یا آئین نامه های ملی یا معتبر بین المللی شناخته شده و مورد تائید، به کار گرفته شوند.
  8. رعایت مبحث سوم مقررات ملی ساختمان ایران با عنوان حفاظت ساختمان ها در مقابل حریق و همچنین الزامات نشریه شماره ۴۴۴ مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن مربوط به مقاومت اجزای ساختمان در مقابل حریق با در نظر گرفتن ابعاد ساختمان، کاربری و وظیفه  عملکردی اجزاء ساختمانی الزامی است.
  9. چنانچه مجموعه ضوابط، دستور العمل و یا آئین نامه در خصوص این محصول توسط این مرکز انتشار یابد، شرکت های تولید کننده، کارفرمایان، مشاوران و پیمانکاران ملزم به رعایت آن می باشند.
  10. اخذ گواهینامه فنی برای محصول تولیدی، پس از راه اندازی خط تولید کارخانه، از مرکز تحقیقات  ساختمان و مسکن الزامی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

گچ سبک دستی دیرگیر
ماستیک
گچ ساتن
گچ سیوا
فهرست
error: این محتوا تحت حفاظت است