گچ سمنان

گچ ضد آب

گچ ضد آب

گچ ضد آب چیست؟

گچ نانو یا گچ واترپروف

گچ ضد آب یکی از محصولات نوین در صنعت ساختمان است که پایه اصلی آن گچ های ساختمانی معمولی با ترکیبات خاص است که معمولا” در مناطق شمالی و جنوبی کشور بیشتر کاربرد دارد. از مزایای اصلی این محصول مقاومت بالاتر آن نسبت به گچ معمولی است که به همین دلیل ویژگی ضد رطوبت بودن را در آن ایجاد میکند.

از این نوع گچ، همانند گچ های معمولی میتوان بصورت دستی (روش سنتی گچ کاری ساختمان) استفاده کرد. بدین صورت که ابتدا لایه اولیه گچکاری با ضخامت بیشتر روی دیوار انجام میشود و پس از خشک شدن یک لایه نهایی با ضخامت بسیار کمتر نسبت به لایه اولیه گچکاری می‌شود.

ساختن گچ ضد آب

چگونه گچ را ضدآب کنیم؟

برای ساختن گچ مقاوم در برابر آب و اصطلاحا عایق، مواد ضد آب کننده ای برای گچ وجود دارد ولی گچکار نمیتواند بطور دقیق و همگن این اختلاط را انجام دهد. بطور کلی باید گفت اگر قصد گچ کاری در مناطقی با رطوبت بالا مانند شمال و جنوب کشور را دارید و می خواهید از این نوع گچ ها استفاده کنید، در داخل ساختمان و هنگام گچ کاری نمیتوانید تغییر چندادنی در پودر گچ ایجاد کنید. شما باید از کارخانه گچ هایی با میزان مقاوت بالاتر در برابر رطوبت تهیه کنید.


کاربرد گچ ضدآب

از این محصول برای پوشش دهی و گچ کاری دیوارهای داخلی و خارجی ساختمان در مناطق و مکان های مرطوب، مثل سقف حمام، دستشویی و… و نیز نمای بیرونی ساختمان استفاده می شود. کنترل قابلیت نفوذ پذیری آب در گچ باعث بهبود عملکرد آن در برابر رطوبت شده است. مکانیزم عملکرد افزودنی مخصوص ضد آب کننده، بر اساس ایجاد لایه نفوذ ناپذیر در برابر آب در اطراف دانه های گچ هیدراته شده به گونه ای است که با کمک عوامل ایجاد سختی، محصول نهایی در برابر رطوبت مقاوم خواهد گردید. جذب آب این محصول کاهش چشمگیری نسبت به گچ معمولی دارد.

این محصول همچنین در تولید اندود های گچی مقاوم در برابر رطوبت ، تولید بلوکهای گچی با جذب آب کنترل شده و بلوکهای گچی مقاوم در برابر رطوبت و نیز انواع پنل های گچی مقاوم در برابر رطوبت مورد استفاده قرار می گیرد.


گچ کاری با استفاده از انواع گچ های پلیمری

تنها تفاوت گچ کاری با استفاده از این نوع گچ ها زمان گیرایی بالاتر آنها است. بطور کلی گچ معمولی دارای زمان گیرایی اولیه حدود ۵ دقیقه است ولی گچ های پلیمری بنا به نسب ترکیب آن ها با آب دارای زمان گیرایی بالاتر از ۶۰ دقیقه میباشند.


ویژگی، مشخصات و مزایا

  • گچ قابل شستشو – ضدآب
  • مقاوم در برابر رطوبت
  • مقاومت فشاری و خمشی بسیار بالا
  • ضد ترک
  • ضد خش
  • عایق و مقاوم در برابر صوت و حرارت (آتش)
  • زمان گیرایی (گیرش) اولیه و نهایی (ثانویه) بیشتر نسب به گچ های ساختمانی معمولی
  • گچ کاری آسان و قابل اصلاح

در لینک های زیر میتوانید اطلاعات کاملتری در مورد انواع گچ های پلیمری سیوا دستی و پاششی، گچ گیپتون و گچ ساتن کسب نمایید.

قیمت گچ ضد آب

بازدید کننده محترم، جهت اطلاع از قیمت خرید انواع گچ های ضد آب پلیمری میتوانید با همکاران ما در واحد فروش کارخانه گچ سمنان اسپندار حاصل فرمایید.

۲ دیدگاه. همین الان خارج شوید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

گچ پاششی پلیمری
گچ پلیمری دستی سیوا
گچ گیپتون بتوگیبس