دستگاه شبکه آرماتور

دستگاه شبکه آرماتور با جوش مقاومتی به روش ماشینی

دستگاه تولید شبکه آرماتور جوش شده با جوش مقاومتی (به انگلیسی Welded Wire Cages) قابلیت تولید مقاطع متنوعی از شبکه های آرماتور مورد استفاده در صنعت ساخت و ساز را داراست. از جمله این مقاطع می توان به مقاطع مربع، مستیل و دایره برای استفاده از تیرها، ستون ها، شمعها و پایه پله ها و مقاطع مثلثی، بیضی شکل و تخم مرغی شکل برای استفاده از تیرچه ها، کانالها و آدمرو ها در هنگام بتن ریزی برای ساخت سطوح بتن آرمه اشاره نمود.

دستگاه شبکه آرماتور

مزایای دستگاه شبکه آرماتور

شبکه های آرماتور تولید شده توسط این دستگاه، شامل آرماتورهای عمودی و خاموت می باشد که خاموتها به صورت دورپیچ با جوش مقاومتی به آرماتورهای اصلی متصل می شوند.

همچنین این دستگاه توان تولید شبکه های آرماتوربندی با سطح مقطع متغیر، فواصل برای اجرای خاموتها و به کارگیری دو یا چند آرماتور در کنار هم را داراست.

از دیگر مزایای این دستگاه قابلیت استقرار در محل کارگاه، نیاز کم به نیروی انسانی، سرعت در ساخت و دقت در آرماتوربندی اصولی می باشد.

الزامات استفاده

  • استفاده از شبکه آرماتور بندی جوش شده (welded wire sages) در سازه هایی که بتن ریزی آنها به صورت درجا انجام می شود یا سازه های پیش ساخته ای که دارای تاییدیه جداگانه از مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن می باشند، مجاز است.
  • لازم است کلیه ضوابط و مقررات مندرج در مقررات ملی ساختمان مبحث نهم، در مورد نحوه آرماتوربندی و فرار گیری آرماتورهای اصلی و خاموتهای برشی، با در نظر گرفتن نوع شکل پذیری سازه، رعایت شود. در صورتیکه رعایت ضوابط آرماتوربندی، در روند تولید مقدور نباشد، استفاده از قلابها و سنجاقهای اضافی در محل به جهت رعایت الزامات مربوطه، الزامی است.
  • لازم است در تولید و اجرای شبکه های آرماتور جوش شده، تمهیدات مناسب جهت اجرای اتصال تیرها به ستون ها و اتصال ستون ها به یکدیگر بر اساس ضوابط مندرج در مقررات ملی ساختمان مبحث نهم و همچنین آئین نامه ACL-318 لحاظ گردد.
  • کلیه ملاحظات لازم جهت رویهم گذاری آرماتورها در محل وصله و ی تقویت، با رعایت الزامات مندرج در مقررات ملی ساختمان مبحث نهم، در نظر گرفته شود.
  • میلگردهای به کار رفته باید از نوع تولید نورد گرم، مطابق با استانداردهای کشور و مقررات ملی ساختمان باشند.
  • به کارگیری جوش نقطه ای در ساخت شبکه آرماتور جوش شده تولید شده، با شرط عدم کاهش سطح مقطع میلگردها با عملکرد سازه ای و نیز تامین ضوابط و معیارهای جوشکاری مطابق مقررات ملی ساختمان و یا آیین نامه های ASL, ALSC, AWS مجاز می باشد.
  • کلیه تولید کنندگان شبکه های آرماتور جوش شده در کشور که از این سیستم استفاده می کنند، باید قبل ز راه اندازی خط تولید از این مرکز گواهینامه فنی دریافت نمایند.
  • کنترل رواداری های هندسی و اجرائی برای شبکه تولید شده مطابق استانداردهای مربوطه الزامی است.
  • توجیه اقتصادی طرح از وظایف مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن نبوده و صرفا به عهده شرکت متقاضی می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

گچ سبک دستی دیرگیر
ماستیک
گچ ساتن
گچ سیوا
فهرست
error: این محتوا تحت حفاظت است