گچ سمنان

گچ آلفا

گچ آلفا

گچ آلفا چیست؟

گچ آلفا که با نماد α مشخص می‌گردد به نوع خاصی از گچ ساختمانی گفته می‌شود که در کوره‌های حرارت غیر مستقیم تولید می‌گردند.

گچ آلفا

تولید از گچ شیمیایی

روش اتوکلاوجولینی که در سال ۱۹۴۹ برای تولید گچ آلفا طراحی و ساخته شده است بطور مداوم کار می­کند به ویژه برای تولید گچ آلفا از گچ­های شیمیایی حاصل از تولید اسید فسفریک. این روش تولید گچ آلفا عملا” تغلیظ­تر را بدون خشک کردن میانی ممکن می­سازد. رسوبات گچ شیمیایی که از تاسیسات تولید اسید فسفریک فیلتر گردیده است در آب خوابانده و به اصطلاح خیسانده می­شود و به دستگاه فلوتاسیون برای جداکردن مواد ناخالصی­های آلی وارد می­شود. سپس در برج شستشو مواد محلول در آب و مواد ناخالصی غیر محلول جداشونده به طریق شستشوی جهت مخالف ، از یکدیگر جدا می­شود

از سنگ گچ طبیعی بسیار خالص یا گچ آلاباستر به روش تر تحت فشار در اتوکلاو و یا بدون فشار در اسید یا محلول رقیق اسیدکلریدریک تولید می گردد. در این روش روش اتوکلاو بطور مستقیم یا غیر مستقیم به وسیله بخار به دمای ۱۳۵ – ۱۳۰ درجه سانتی گراد گرم می شود

گچ آلفا

این گچ باید دارای تخلخل کم ، سختی بالا تغییر حجم کم ، گیرش مناسب و نسبت آب به گچ کم باشد. در صنعت اغلب گچ آلفا را با گچ بتا مخلوط کرده تا خواص مشخصی بدست آید. از افزودنی های مختلف نیز جهت بهینه کردن عملکرد کنترل فرآیند کهنگی استفاده میشود. بیشترین مصرف این نوع گچ، در دندانپزشکی است. در این صنعت از گچ استون جهت ساخت در پروتز ثابت استفاده می شود. برای ساخت دای مناسب، گچ مورد مصرف باید دارای شرایط خاصی از قبیل دقت ابعادی، مقاومت در برابر سایش ، سختی سطحی ، کاربرد راحت و آسان ، سازگاری با مواد قالب گیری عدم وجود سم و حداقل انبساط هنگام سخت شدن باشد. تغییر دما و رطوبت باعث ایجاد تغییرات ابعادی در این نوع گچ می شود. افزایش دما باعث انقباض و افزایش رطوبت باعث انبساط آن می گردد.

گچ آلفا

تولید از سنگ گچ طبیعی

تولید گچ نیمه هیدرات به دو روش انجام و دو فاز مشخص حاصل می­شود. حالت دوم تولید گچ نیمه هیدرات همان گچ آلفا استکه تحت فشار در اتو کلاو تولید می­شود.

تولید به روش نوین

روش نوین تولید این محصول به این صورت است که با استفاده از گچ ساختمانی و میزان مشخصی از مواد افزودنی این محصول تولید میگردد که مقاومت بالاتری نسبت به تولید این محصول با روش سنتی دارد. بطور مشخص گچ آلفا تولید شده با روش نوین، برای اجرای نمای ساختمان نیز بهتر است. محصول تولید شده به روش نوین، تنها با ۲۷ تا ۳۰ درصد آب باید ترکیب شود و مقاومت بسیار بالایی دارد.

گچ بتا

در نقطه مقابل گچ آلفا، گچ بتا قرار دارد. برای اطلاع از مشخصات، خواص و کاربرد گچ بتا لطفا وارد لینک زیر شوید.

گچ بتا ←

مشخصات فنی

وزن ۵ و ۲۰ کیلویی
نوع بسته بندی ۵ کیلویی  پلاستیکی

۲۰ کیلویی  Adstar waterproof

کاربرد اکسسوری و نما
زمان گیرایی اولیه ۸ تا ۱۰ دقیقه
زمان گیرایی نهایی (ثانویه) ۲۰ دقیقه
تاریخ مصرف و انقضا یک سال پس از تولید
میزان مصرف در هر متر مربع
مش ۲۰۰
خلوص %۹۷
سفیدی بالاتر از ۸۵%
مقاومت فشاری – مقاومت خمشی – (پس از یک هفته) ۲۰ مگاپاسکال – ۱۰ مگاپاسکال

قیمت گچ آلفا

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد قیمت و خرید با واحد فروش کارخانه تماس حاصل فرمایید.

گچ آلفا
فهرست
error: این محتوا تحت حفاظت است