گچ سمنان

گچ بتا

گچ بتا چیست؟

گچ بتا که با نماد β شاخته می‌شود برای انواع گچ‌هایی بکار می‌رود که در کوره‌های گچ‌پزی دوار با روش حرارت مستقیم تولید می‌گردند. به دلیل آسانتر بودن تولید و در دسترس تر بودن تجهیزات مورد نیاز برای تولید، گچ بتا دارای قیمت کم‌تری نسبت به گچ آلفا می‌باشد. مشخصه اصلی این نوع گچ، مقاومت و سختی بالای آن است.


تفاوت با گچ آلفا

از آنجا که در صنایع چینی بهداشتی ایران، ریخته گری به روش دوغابی سنتی انجام می گیرد، لذا قالب های گچی نقش اساسی در کیفیت محصول نهایی دارند. بنابراین قالب های گچی در این صنعت از نظر طول عمر، جذب آب و سطح تمام شده دارای اهمیت ویژه ای می باشند که بهینه سازی این پارامترها، به یک سری عوامل موثر ذاتی گچ همچون استحکام، دانه بندی، جذب آب، ضریب نفوذ پذیری، سیالیت و زمان گیرش گچ قالبسازی و همچنین برخی شرایط ساخت قالب گچی مانند دور همزن، مدت زمان همزدن، دما ی آب، سختی آب و نحوه خشک کردن قالب بستگی دارد. در این تحقیق، ابتدا به بررسی ویژگی های ذاتی گچ و اثر آن بر کیفیت قالب پرداخته شده است و پس از انتخاب گچ مناسب، اثر عوامل حین ساخت، مورد بررسی قرار گرفت و سپس با توجه به امکان تغییر این پارامترها، قالب گچی با و یژگی ها ی مناسب جهت تولید چینی بهداشتی ساخته شد.

گچ بتا به دلیل حلالیت بالا و زمان گیرش کوتاه به مصارف ساختمانی می رسد. قسمت اعظم گچ به عنوان پوشش داخلی ساختمانها مصرف می شود. گچ بتا از پخته شدن در دمای پایین و از دست دادن قسمتی از آب تبلور به دست می آید.

گچ آلفا ←


مراحل، روش و فرآیند تولید

سنگ گچ در حرارت بین ۱۰۰ تا ۳۰۰ درجه سانتی گراد به روش حرارت مستقیم در کوره های دوار استوانه ای حدود ۷۵ درصد آب خود را از دست میدهد و به گچ پخته شده تبدیل میشود. به این نوع گچ پخته شده گچ پلاستر ساختمانی، گچ استاکو  یا گچ بنایی نیز گفته میشود. این گچ میتواند مجددا” آب از دست رفته خود را جذب کند و بصورت ژیپس متبلور گردد و مقاومتش افزایش یابد اما محصول بدست آمده در شرایط معمولی هیچ گاه مقاومت مکانیکی سنگ گچ اولیه را ندارد البته در نسبت های آب به سنگ گچ پایین (حدودا” زیر ۰٫۶) گچ میتواند به مقاومتی بالاتر از سنگ گچ اولیه برسد.


مشخصات، خواص و کاربرد در ساختمان

بطور کلی به دلیل مقاومت بالای خمشی و فشاری گچ بتا از این محصول برای سطوحی مانند آثار باستانی و گچکاری نمای بیرونی ساختمان استفاده میشود. این نوع گچ پس از گچ کاری روی نمای بیرونی ساختمانی سختی بیشتری ایجاد کرده و مقاومت بالاتری نسبت به سایر گچ های ساختمانی در برابر باد، باران و مسائل این چنینی دارد.

ویژگی‌های این نوع گچ را می‌توان در موراد زیر خلاصه کرد:

  • شکل‌پذیری مطلوب و بالا
  • مناسب برای اجرای گچبری سنتی و مرمت آثار باستانی
  • مقاومت در برابر حریق
  • مقاوت در برابر رطوبت
  • مقاومت در برابر عوامل جوی
  • مناسب برای استفاده در نمای خارجی ساختمان
  • قابل استفاده برای دیوارهای داخلی ساختمان

انواع

این محصول دارای انواع مختلفی نیست و فقط یک نوع دارد.


قیمت گچ بتا

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد قیمت و خرید با واحد فروش کارخانه تماس حاصل فرمایید.

گچ بتا سمنان قیمت گچ بتا سمنان خرید گچ بتا فروش گچ بتا ساختمانی مخصوص گچکاری سطوح سطح بیرونی خارجی نما آثار باستانی ساختمان
فهرست
error: این محتوا تحت حفاظت است