گچ سمنان

گچ صنعتی

گچ صنعتی چیست؟

گچ صنعتی به طور کلی گچی است با ساختمان مولوکولی نیم هیدارت با خواص فیزیکی مشخص که دارای مصارف پزشکی، قالب سازی بوده و در صنایع مختلف مورد استفاده قرار میگیرد و برحسب پخت معمولاً مقداری گچ خام به صورت (CaSO۴,۲H۲o )نیز همراه دارد.

گچ صنعتی چیست؟

تولید و کاربرد انواع گچها به روش صنعتی

این محصول کارخانجات گچی بوده که گچ را با استفاده از کوره های دوار (حرارت مستقیم) پخته و پس از آسیاب کردن و دانه بندی، آن را در بسته بندی های مختلف به بازار عرضه می نمایند.

بخش عمده این تولیدات دارای مصارف ساختمانی است، اما بخش کوچکی از این محصول که دارای کاربردهای نظیر پزشکی دارد، پس از طی فرآیندهای پیچیده و کاملا بهداشتی به گچ مورد استفاده در صنایع پزشکی تبدیل خواهد شد. نقطه مقابل تولید گچ به روش مدرن و صنعتی، تولید گچ با کوره دستی به روش سنتی است.

تفاوت این دو روش تولید عمدتا در میزان، مقدار و توان تولید کارخانه است. بطور خلاصه میتوان گفت تونا تولید یک کارخانه مدرن با یک خط تولید، تقریبا” بیش از ۸ برابر یک کوره دستی است.

انواع گچ تولیدی در کارخانجات صنعتی

در کارخانه های تولید گچ به روش مدرن، گچ های مختلفی تولید میشود که در کارخانجات قدیمی مانند کوره های دستی تولید گچ، امکان تولید وجود ندارد.

قیمت گچ صنعتی

قیمت این کالا، بر اساس نوع و کیفیت محصول و همچنین مقدار (تناژ) محصول مورد نیاز تعیین می شود. معمولا قیمت این محصولات از انواع گچ معمولی بیشتر بوده و این تفاوت قیمت به دلیل وجود فرایندهای خاص و ویژه در تولید این دست از محصولات است. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص قیمت انواع محصولات و گچ های صنعتی می توانید با همکاران ما در واحد فروش کارخانه تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

گچ پاششی پلیمری
گچ پلیمری دستی سیوا
گچ گیپتون بتوگیبس