گچ

گچ صنعتی

گچ صنعتی چیست؟

گچ صنعتی چیست؟

گچ صنعتی به طور کلی گچی است با ساختمان مولوکولی نیم هیدارت با خواص فیزیکی مشخص که دارای مصارف پزشکی، قالب سازی بوده و در صنایع مختلف مورد استفاده قرار میگیرد و برحسب پخت معمولاً مقداری گچ خام به صورت (CaSO۴,۲H۲o )نیز همراه دارد.


تولید و کاربرد انواع گچها به روش صنعتی

گچ صنعتی محصول کارخانجات گچی بوده که گچ را با استفاده از کوره های دوار (حرارت مستقیم) پخته و پس از آسیاب کردن و دانه بندی، آن را در بسته بندی های مختلف به بازار عرضه می نمایند.

بخش عمده این تولیدات دارای مصارف ساختمانی است، اما بخش کوچکی از این محصول که دارای کاربردهای نظیر پزشکی دارد، پس از طی فرآیندهای پیچیده و کاملا بهداشتی به گچ مورد استفاده در صنایع پزشکی تبدیل خواهد شد. نقطه مقابل تولید گچ به روش مدرن و صنعتی، تولید گچ با کوره دستی به روش سنتی است. تفاوت ابن دو روش تولید عمدتا در میزان، مقدار و توان تولید کارخانه است. بطور خلاصه میتوان گفت تونا تولید یک کارخانه مدرن با یک خط تولید، تقریبا” بیش از ۸ برابر یک کوره دستی است.

انواع گچ تولیدی در کارخانجات تولید گچ ساختمانی بصورت صنعتی

در کارخانه های تولید گچ به روش صنعتی، گچ های مختلفی تولید میشود که در کارخانجات قدیمی مانند کوره های دستی تولید گچ، امکان تولید وجود ندارد.

گچ پلیمری
خرید آنلاین گچ
گچ گیپتون
فهرست
error: این محتوا تحت حفاظت است