گچ سمنان

گچ سیاه چست؟

گچ و خاک آماده

گچ سیاه به چه نوع محصولی گفته می‌شود؟

شاید برای شما هم این سوال پیش آمده باشد که گچ سیاه چگونه محصولی است؟ شاید شنیدن این سوال یک تناقض ساختاری را در ذهن انسان بوجود آورد که آیا مگر گچی به رنگ سیاه هم وجود دارد؟

در جواب این سوال باید گفت که خیر، گچ بطور ذاتی و طبیعی دارای رنگ سفید مایل به کرم و شیری می‌باشد که بنا به درصد خلوص سنگ گچ، این میزان سفیدی می‌تواند کمتر یا بیشتر گردد، اما قطعا باید گفت که هیچ گچی سیاه نیست، مگر اینکه با افزودن پودر رنگ‌های مصنوعی که در تولید گچ‌های رنگی بکار برده می‌شود، آن را به رنگ سیاه درآورد.

بطور کلی ماده اصلی تولید انواع گچ های ساختمانی در کارخانه سنگ گچ خام حاصل از انفجار در معدن است که سفید رنگ است و به همین دلیل گچ سفید است. گچ سیاه معمولا” یک اصطلاح در بازار مصالح فروشان است که به انواع گچ های ساختمانی مخصوص زیرکار گفته میشود که برای لایه اولیه گچکاری استفاده می‌شود.

بنابراین بهتر است بجای استفاده از واژه سیاه، از عبارات گچ مخصوص زیرکار یا گچ مخصوص گچ خاک استفاده کرد تا شنونده، دقیق‌تر و بهتر متوجه منظور شما و درجه کیفی کالای مورد نیاز شما گردد.

از گچ زیرکار (گچ خاک) برای زیرسازی دیوار و گچ کاری روی سفال، آجر و انواع تیغه های استفاده میشود تا سطح دیوار ساختمان آماده اجرای سفیدکاری شود. گچ های زیرکار بطور کلی ۵ نوع است.

انواع گچ های ساختمانی مخصوص زیرکار:

  1. گچ ساختمانی معمولی زیرکار
  2. گچ و خاک آماده (گچ و خاک مخلوط)
  3. گچ گیپتون – بتوگیبس (مخصوص گچ کاری روی بتن، فوم، یونولیت)
  4. گچ سیوا (گچ پلیمری دستی سبک)
  5. گچ پاششی (گچ مخصوص گچکاری با استفاده از دستگاه گچ پاش)

قیمت گچ

بازدید محترم، جهت اطلاع از قیمت گچ سمنان و خرید انواع گچ های زیرکار مخصوص گچ و خاک میتوانید با همکاران ما در واحد فروش کارخانه گچ سمنان اسپندار تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

گچ پاششی پلیمری
گچ پلیمری دستی سیوا
گچ گیپتون بتوگیبس