گچ سمنان

گچ ضد آتش – گچ ضد حریق

گچ ضد آتش

گچ ضد آتش – گچ ضد حریق

گچ ضد آتش یکی از محصولات نوین گچی است که برای ایجاد مقاومت بالا در برابر حریق در ساختمان های نوین مورد استفاده فراوان قرار می گیرد. استفاده از گچ صنعتی ضد حریق در برخی بخش های ساختمان های جدید اجباری بوده و ناظر سازه، پیمانکار را ملزم به استفاده از گچ ضد حریق در این بخش های می نماید.

گچ نانو – گچ نسوز

گچ ترکیبی دارای ویژگی های مختلفی هستند که از جمله مهمترین های آن نانو (ضد آب) و نسوز بودن است. در واقع گچ های پرلیت دار سیوا، ساتن و پلیمری پاششی از ترکیب شدن گچ میکرونیزه با مواد شیمیایی در کارخانه تولید میشود و دارای خواص و مشخصاتی از جمله نسوز بودن میباشد.

خصوصیات گچ ضد آتش ساختمانی استاندارد

آهک آهک زنده آهک هیدراته آشنایی بامصارف آهک در صنایع ساختمان دام و طیور فولاد ذوب آهن سنگ آهک چیست آهک به انگلیسی lime آهک خوراکی پرمایه کم مایه آهک پخته آهک کلسینه آهک آب نخورده آبخورده آهک شکفته آهک مرده تفاوت آهک زنده و آهک هیدراته آهک کلوخه آب آهک مصارف آهک ویزگی های آهک وزن مخصوص آهک چگالی آهک آنالیز آهک کاربرد آهک آبی تولید آهک هیدراته پودر بتونه نقاشی سنگدانه سبک پرلیتی ماستیک چیست

مطابق استاندارد ملی ایران به شماره ۱۲۰۱۵-۱ که مربوط به گچ های ساختمانی و اندودهای گچی می باشد:

  • گچ های ساختمانی و اندودهای گچی که حاوی کمتر از یک درصد وزنی یا حجمی (هرکدام که بیشتر است) مواد آلی باشند، بدون آزمون در طبقه بدون شرکت در گسترش آتش دسته بندی می شوند.
  • چنانچه فرآورده هایی که حاوی یک درصد وزنی با حجمی یا بیشتر از آن موادآلی باشند، باید مورد آزمون قرار گیرند و سپس مطابق استاندارد طبقه بندی شوند.

از مندرجات در متن استاندارد مورد نظر اینچنین برداشت می شود که انواع گچ ساختمانی بطور ذاتی دارای خصوصیت مقاومت در برابر آتش هستند. اما این مقاومت در برابر آتش یا به اصطلاح خصوصیت ضد حریق بودن گچ ساختمانی معمولی، به میزانی نیست که بتوان درصورت وقوع آتش سوزی در ساختمان، برای مدت زمان طولانی بر روی آن حساب کرد.

تولید گچ ضد حریق

به همین علت متخصصان صنعت گچ با افزودن تعدادی ماده شیمیایی و معدنی خاص به گچ های معمولی، گچ ضد حریق را تولید می نمایند.

گچ ضد حرارت یا همان گچ عایق حرارتی، بخصوص در ساختمان های اسکلت فلزی کاربرد فراوانی دارد. در صورت وقوع آتش سوزی در این ساختمان ها، اسکلت اصلی ساختمان درصورتیکه طی مدت زمان طولانی در معرض حریق باشد، شکل اصلی خود را از دست داده و به اصطلاح دفرمه می شود، همین عامل باعث کاهش مقاومت ساختمان و در نهایت باعث تخریب آن خواهد شد.

به همین منظور، ناظران سازه برای پیمانکاران، اجبار قانونی را تعیین نموده اند مبتنی بر اینکه تمام ستونهای فلزی ساختمان باید توسط گچ عایق حرارت اندود شده و مورد محافظت قرار بگیرد.

همچنین از گچ های ضد آتش سوزی بر روی دیوارهای مجاور ساختمان ها و تونل آسانسور برای جلوگیری از سرایت حریق به واحدهای مجاور و یا از کار افتادن آسانسور در هنگام وقوع حریق استفاده می شود.

انواع گچ های ترکیبی عایق حرارت (حریق) و ضد آب و رطوبت

  • گچ سیوا دستی – گچ پرلیت دار
  • گچ ساتن دستی – گچ پرلیت دار
  • گچ پلیمری پاششی مخصوص گچکاری با ماشین گچ پاش

  • گچ سیوا چیست؟

گچ سیوا نوعی گچ ترکیبی مخصوص مرحله اولیه گچکاری ساختمان میباشد که به دلیل وجود مواد افزودنی در آن عایق صوت (ضد صدا) ، عایق حرارتی (گچ ضد حریق) بوده که با توجه به گیرایی اولیه و نهایی بالایی که دارد فرصت کافی به گچ کار جهت انجام کار میدهد.

 

  • گچ ساتن چیست؟

گچ ساتن نیز تمامی مشخصات ، خواص و ویژگی های گچ سیوا را دارا میباشد با این تفاوت که کاربرد آن برای مرحله نهایی گچکاری (پرداخت) میباشد.

 

  • گچ ماشینی (پلیمری پاششی) چیست؟

گچ پلیمری پاششی همان گچ سیوا است با این تفاوت که نحوه اجرای آن با دستگاه گچ پاش است که سرعت اجرای بسیار بالایی دارد. از مشخصات اصلی گچ پاششی (جت گیپس) سرعت بالای در اجرا، ضد ترک، ضد خش و ضد رطوبت بودن آن است.


جهت اطلاع از قیمت و خرید با واحد فروش شرکت تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

گچ پاششی پلیمری
گچ پلیمری دستی سیوا
گچ گیپتون بتوگیبس