گچ سمنان

دستگاه گچ پاش

ماشین گچ پاششی یا دستگاه گچ پاش چیست؟

دستگاه گچ پاش یا ماشین گچ کاری اتوماتیک، مخصوص گچ کاری با گچ پاششی پلیمری، نوعی ملات پاش حلزونی است که عملکردی مشابه با دستگاه های شاتکریت سیمان (دستگاه سیمان پاششی) دارد و مکانیزم کلی عملکرد آن به این صورت است که گچ مخصوص دستگاه پاش در درون مخزن میکسر (مخلوط کن) دستگاه تخلیه گردیده و سپس به نسبت مشخص توسط دستگاه با آب مخلوط گردیده تا ملاتی یکنواخت، همگن و روان با غلظت مناسب حاصل گردد. سپس ملات حاصل با استفاده از فشار هوای ایجاد شده توسط کمپرسور دستگاه به سطح مورد نظر پاشیده خواهد شد.

ماشین گچ پاش دارای انواع مختلف ایرانی و خارجی با قدرت های متفاوتی است که معمولاً در دو نوع سه فاز و تک فاز با ظرفیت های مختلف ساخته می شود، که نوع سه فاز آن به دلیل برخورداری از توان بالاتر در انجام عملیات گچ کاری اتوماتیک، بیشتر مورد توجه مصرف کنندگان قرار گرفته است.

گچ کاری مدرن

گچ کاری مدرن، در حقیقت نوعی گچ کاری با استفاده از دستگاه گچ پاش و گچ پاششی است. مدرن بودن اجرای گچکاری در ساختمان با این روش به این دلیل است که در کشورهای اروپایی و امریکایی که پیشرو در صنعت گچ کاری هستند، سالهاست که از این روش استفاده میشود.

مشخصات، مزایا و ویژگی های دستگاه گچ پاششی

  • سرعت اجرای بسیار بالا
  • چسبندگی به مراتب بالاتر نسبت به گچ های معمولی
  • عایق بودن در برابر صدا، حرارت و رطوبت

نمونه ای از ماشین گچ پاش تک فاز و سه فاز

دستگاه گچ پاش

ظرفیت دستگاه گچ پاششی

ظرفیت کاری انواع مختلف دستگاه گچ پاش با توجه به توان موتور این دستگاه ها سنجیده می شود. می توان اینگونه گفت که دستگاه های سه فاز ظرفیت و توان اجرایی بالاتری نسبت به مدل های تکفاز دارند. بطور کلی می توان اینگونه بیان کرد که این ماشین ها توان گچ کاری حدود ۲۵۰ مترمربع را در هر روز را دارا می باشند؛ این در شرایطی است که بر روی هر دستگاه یک استادکار ماهر و دو نفر نیروی کار مشغول به فعالیت باشند.

گچ مخصوص پلیمری پاششی

گچ پاششی پلیمری

گچ پلیمری پاششی، بطور اختصاصی و تحت استانداردهای بین المللی برای استفاده در دستگاه های گچ کاری اتوماتیک تهیه و تولید گردیده است. در تولید این محصول چندین ماده افزودنی پلیمری به گچ اضافه گردیده تا خواص ویژه ای به آن بدهند. نکته بسیار مهم در استفاده از گچ های پلیمری پاششی این است که این محصولات باید زمان گیرش اولیه ای حداقل برابر با ۹۰ دقیقه داشته باشند تا زمان لازم برای تهیه ملات و اختلاط کامل گچ با آب در درون مخزن دستگاه وجود داشته باشد.

درصورتیکه این زمان گیرش کمتر از ۹۰ دقیقه باشد، به علت سخت شدن ملات گچ در درون مجاری خروجی و مخزن میکسر دستگاه، اشکالات مختلفی برای دستگاه به وجود خواهد آمد و به دلیل وارد آمدن فشار بیش از حد به موتور، دستگاه دچار اشکلات مختلف خواهد گردید.

بنابراین همواره باید به این نکته توجه کرد که برای راه اندازی دستگاه های گچ پاش می بایست از گچ پلیمری پاششی استاندارد بهره گرفت.

برای دیدن قیمت گچ پلیمری پاششی و خرید اینترنتی این محصول، می توانید روی لینک محصول زیر کلیک کنید.

قیمت گچ پلیمری پاششی

فیلم گچ کاری با استفاده از دستگاه گچ پاش اتوماتیک

قیمت دستگاه گچ پاش اتوماتیک و دستی

همانطور که قبلا توضیح داده شد، دستگاه گچ پاش در ظرفیت های مختلف و در انواع تک فاز و سه فاز و در دو نوع تولید داخلی و وارداتی در بازار موجود است. بازدیدکننده محترم، شرکت گچ اسپندار سمنان تنها، تولیدکننده گچ پاششی مخصوص گچ کاری با ماشین گچ پاش است.

۷ دیدگاه. همین الان خارج شوید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

گچ پاششی پلیمری
گچ پلیمری دستی سیوا
گچ گیپتون بتوگیبس