گچ سمنان

گچبری پیش ساخته

گچبری گچبری پیش ساخته شناسایی اصول ایمنی و حفاظت در ترسیم و گچ بری طرح های ترسیمی

گچبری پیش ساخته چیست؟

گچبری پیش ساخته به قطعات گچی پیش ساخته ای گفته می‌شود که از قبل در کارگاه‌های تولید قطعات گچی ساخته شده اند و فقط مرحله نصب آن‌ روی دیوار، سقف و سایر سطوح در محل پروژه صورت می‌گیرد.

بصورت سنتی اجرای تزئینات گچبری با استفاده از ملات گچ کشته (گچ مرده) در محل پروژه انجام می‌گیرد، اما امروزه قطعات گچبری پیش ساخته در کارگاه‌های مخصوص با طرح‌های گوناگون و ابعاد مختلف تولید گردیده و فقط برای نصب به محل پروژه حمل می‌گردند.

مزیت اصلی استفاده از گچبری پیش ساخته صرفه جویی بسیار زیاد در زمان می‌باشد.

نوعی دیگری از گچبری پیش ساخته قطعات گچ یا پلی یورتان آماده ای هستند که می‌توان از آنها برای تزئین دیوارها و سقف ها استفاده کرد. آنها در سبک های متنوعی موجود هستند، از ساده و مدرن گرفته تا پیچیده و کلاسیک. گچبری پیش ساخته یک راه عالی برای اضافه کردن کمی زیبایی و شخصیت به فضای داخلی شما است.
گچبری پیش ساخته مزایای زیادی دارد، از جمله:
نصب آسان: گچبری پیش ساخته را می توان با استفاده از چسب مخصوص گچبری نصب کرد. این کار را می توان به راحتی توسط یک فرد با مهارت متوسط انجام داد.
تنوع بالا: گچبری پیش ساخته در سبک های متنوعی موجود است، بنابراین می توانید طرحی را پیدا کنید که با دکوراسیون شما مطابقت داشته باشد.
قیمت مقرون به صرفه: گچبری پیش ساخته نسبت به گچبری سنتی مقرون به صرفه تر است.
اگر به دنبال یک راه آسان و مقرون به صرفه برای افزودن کمی زیبایی و شخصیت به فضای داخلی خود هستید، گچبری پیش ساخته یک گزینه عالی است.

کدام گچ ها برای ساخت گچبری پیش ساخته میتواند استفاده شود؟

برای ساخت و قالب ریزی گچبری پیش ساخته می‌توان از انواع گچ های میکرونیزه مش ۲۰۰ و گچ معمولی ساختمانی مش ۴۰ استفاده کرد.

گچبری آماده سقف

گچبری پیش ساخته را می‌توان در هر جای ساختمان نصب کرد و مورد استفاده قرار داد اما بطور سنتی، استفاده از تزئینات گچبری سنتی و مدن در سقف ساختمان بیشتر از دیوارها می‌باشد بطوریکه نود درصد این تزئینات برای سقف تولید می‌گردند.

انواع گچبری پیش ساخته سقف و گچبری پیش آماده دور لوستر از پرطرفدارترین قطعات گچی پیش ساخته هستند که در انواع طرح‌های خاص سنتی و مدرن تولید گردیده و در دسترس قرار دارند.

گچ‌بری پیش ساخته یونولیتی و فوم

بطور معمول می‌توان گچبری های کوچک و سبک را بدون استفاده از رابیتس و میلگرد انجام داد و طرح‌های آن فقط با گچ تولید کرد، اما برای ساخت طرح‌های بزرگ، حجیم و سنگین باید فضاهای داخلی کار را خالی نمود و در این هنگام استادکاران بطور معمول از میلگرد و رابیتس برای زیرسازی کار استفاده می‌کنند که این کار هم به نوبه خود هم نیازمند مهارت بالایی است و هم نیازمند صرف هزینه‌های بالا برای خرید قطعات فلزی و شکل‌دهی و نصب (نصب این قطعات به دیوار و سقف باید بوسیله جوشکاری انجام شود) به آن‌ها می‌باشد.

راه حل این مشکل استفاده از گچبری مدل یونولیتی می‌باشد. این قطعات گچی با استفاده از نوع خاصی فوم‌ پلی استایرن تولید گردیده است و به علت داشتن استحکام بالا و وزن سبک این قابلیت را دارد که با استفاده از ان قطعات بزرگ و حجیم و طرح‌های پیچیده گچبری برای دیوار و سقف را اجرا نمود.

بطور کلی می‌توان گفت که گچبری فوم پلی استایرن، زیباتر، سریعتر و ارزانتر از گچبری به روش سنتی و گچبری های آماده بوده و به این دلیل که نصب و اجرای آن بدون نیاز به رابیتس، میلگرد و جوشکاری انجام می‌گیرد بسیار مقرون به صرفه می‌باشد.

این قطعات گچبری را می‌توان برای گچبری سقف؛ گچبری دیوار، گچبری ستون و… بکار برد. ضمن اینکه باید این نکته را ذکر کرد که امروزه در کشورهای اروپایی با بهره‌گیری از ماشین آلات مدرن صنعتی این قطعات یونولیتی را با اشکال بسیار پیچیده هندسی تولید می‌نمایند. اشکالی آنقدر پیچیده و دقیق که عملا ساخت آن‌ها با دست و ابزارهای گچبری به روش سنتی غیرممکن می‌باشد.

روش نصب گچ بری پیش ساخته

برای نصب گچ‌بری پیش ساخته بر روی دیوار و سقف، ابتدا سطح محل نصب را کاملا تمیز کرده تا از هرگونه آلودگی پاک شود، سپس با استفاده از ملات گچ معمولی اقدام به نصب این قطعات می‌نمایند.

برای نصب قطعات پیش ساخته یونولیتی نیز از نوعی چسب مخصوص که با پلی‌استایرن و گچ می‌تواند پیوند خوبی برقرار نماید بهره می‌برند.

قیمت گچبری آماده

قیمت گچبری پیش ساخته بطور معمول از اجرای گچبری به روش سنتی کمتر بوده و همچنین قیمت گچبری نوع یونولیتی از هردوی موارد قبلی کمتر می‌باشد.

۲ دیدگاه. همین الان خارج شوید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

گچ پاششی پلیمری
گچ پلیمری دستی سیوا
گچ گیپتون بتوگیبس